KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 6172195
nr 617 2195
Erik Wessel-Fougstedt
(1915-1990), Sverige
Träsnitt, Erik Wessel-Fougstedt (1915-1990), 71/320 "Bus stop"
Kondition: fuktskador
Erik Olof Wessel Fougstedt, svensk målare född i Paris 1915, död 1990.
Utrop:
100 kr
Såld:
250 kr
måndag 21 december 2009
kl 20:23:10
20/12 22:57:11
200 kr
21/12 14:25:42
Erik Wessel-Fougstedt
Läs mer om Erik Wessel-Fougstedt